Maserati świętuje ustanowienie nowego rekordu świata – TRIMARANO Limited Edition

Zegarki solarne GT ECO ENERGY od Maserati
26 czerwca 2018
Konkurs plastyczny Chronostar. Do wygrania zegarek dla dziecka.
13 sierpnia 2018

DCIM100MEDIADJI_0013.JPG

TRIMARANO LIMITED EDITION to limitowana edycja zegarka, który powstał dla uczczenia ustanowienia nowego żeglarskiego rekordu świata na trasie z Hong-Kongu do Londynu przez załogę trimaranu Maserati Multi 70.

Trimaran Maserati rekordzistą świata

Na początku tego roku trimaran Maserati Multi 70 pobił żeglarski rekord świata. Giovanni Soldini i jego zespół pokonali trasę „szlaku herbacianego” z Hongkongu do Londynu (13 000 mil morskich) w 36 dni, 2 godziny i 37 minuty.
Poprawili tym samym o prawie tydzień (5 dni i 19 godzin) rekord, który wcześniej należał do Gitana 13, 100-metrowego katamaranu, który zakończył w 2008 roku tę samą podróż po 41 dniach. Aby uczcić ustanowienie nowego rekordu świata, marka Maserati zleciła zaprojektowanie specjalnej linii zegarków, w tym dwóch wyjątkowych edycji limitowanych.

Limitowana edycja inspirowana trimaranem

W limitowanych modelach miłośnicy morza i sportów morskich odnajdą wiele odniesień żeglarskich. Przy projektowaniu wyglądu zegarków TRIMARANO LIMITED EDITION inspirowano się konstrukcją trimaranu-rekordzisty, czyli Maserati Multi 70. Kształt koperty (średnica 41 mm), a w szczególności zegarkowych “uszu” wzorowany był na kształcie kadłuba trimaranu Maserati Multi 70. Wyjątkowy jest również materiał, z jakiego wykonano kopertę. W jej konstrukcji wykorzystano bowiem włókno szklane, które ze względu na parametry takie jak wytrzymałość, wodoodporność i lekkość, wykorzystywane jest jako tworzywo do budowy kadłubów łodzi. Na deklu koperty wygrawerowano pamiątkowy tekst informujący o pobitym rekordzie wraz z wizerunkiem trimaranu Maserati.


Tym, co oczywiście w pierwszej kolejności zwraca uwagę w tych wyjątkowych czasomierzach, jest piękna tarcza (ciemnoniebieska lub biała)  pokryta fakturą przypominającą morskie fale. Na tarczy umieszczono chronograf z wizerunkiem trimaranu oraz wskaźniki funkcji yacht timer.

To nie wszystkie atrakcje związane z TRIMARANO LIMITED EDITION.
Zegarki dostępne są na unikalnych paskach. W tych konkretnych, limitowanych modelach wykonano je z tzw. tkaniny technicznej, z której szyte są żagle. Na paskach widnieje logo Maserati w takiej samej formie, w jakiej prezentuje się na żaglach trimaranu Maserati Multi 70.

TRIMARANO LIMITED EDITION to wyjątkowe i świetnie zaprojektowane czasomierze, które przypadną go gustu nie tylko miłośnikom żeglarstwa. Zegarki wypuszczono w edycji limitowanej – 2000 sztuk. Dostępne będą w wybranych salonach zegarkowych na terenie Polski oraz w sieci salonów Jubitom.

.