Nowy DOXA GrandeMetre Skeleton Titanium D210

“Zegarek na szóstkę” – lista nagrodzonych
3 września 2018
Wygraj zegarek Sector No Limits
29 września 2018

Od ponad wieku DOXA aktywnie tworzy swoje ponadczasowe zegarki. Niezależnie od tego, czy chodzi o kształt koperty, funkcje mechanizmu, czy też o stylistykę tarczy, projektanci zawsze stosowali nowatorskie rozwiązania i dzięki temu nadawali zegarkom naręcznym interesującego wyglądu. W tym roku DOXA ponownie demonstruje swoje mocne strony w zakresie innowacji i prezentuje zupełnie nowy, szkieletowy design w ramach kolekcji GrandeMetre – Skeleton Titanium D210. 

Zegarki szkieletowe od  zawsze były  i są popularne wśród miłośników czasomierzy, ponieważ ukazują piękno i wyrafinowanie zegarkowych mechanizmów. Podczas szkicowania szkieletu należy jednak uważnie przyjrzeć się układowi całej konstrukcji. Oprócz zapewnienia, że zegarki są solidne i niezawodne, innym istotnym aspektem jest kwestia wizualnej estetyki. W nowym modelu marki Doxa, zegarek szkieletowany połączono z geometryczną estetyką, aby stworzyć nowoczesny styl z krzywymi. Ponadto wyraźny kontrast między kolorem czarnym a różowym złotem stał się oryginalnym symbolem kolekcji GrandeMetre.

 

Charyzma czarnej geometrii

W zegarkach naręcznych D210, szkieletowa tarcza i mechanizm z automatycznym naciągiem płynnie łączą się ze sobą. Od kolorystyki po kompozycję, projekty tych zegarków starannie przemyślano. Czarny kolor płyty głównej dodaje zegarkowi odrobiny tajemniczości i stylowego charakteru. Szkieletowana płyta główna, uformowała swoją podstawę zaokrągleniami i krzywymi. Tymczasem dwa trójkątne mostki, znajdujące się na godzinie 3-ciej oraz 7-mej, przyciągają wzrok i skupiają uwagę na centralnej części mechanizmu.

Szkieletowane okno daje wyraźny widok mechanicznego mechanizmu

Poprzez umieszczenie koncentrycznego pierścienia na krawędzi, rama mechanizmu zapewniła duże środkowe przeszklenie, które prezentuje trzy główne części mechanizmu, wychwyt, zestaw przekładni zębatej i bęben, od góry do dołu. Te trzy komponenty są ze sobą połączone, aby wskazówkami mogły pracować i wskazywać czas. Skrupulatny układ daje jasny obraz całego procesu operacyjnego. W rzeczywistości, obserwowanie rytmicznej pracy mechanizmu jest podobne to odczuwania “bicia serca” zegarka.

Jeśli przyjrzymy się dokładniej, można nawet ocenić stan sprężyny napędowej w bębnie. Nawet przy braku wskaźnika rezerwy mocy można określić stan naciągu sprężyny napędowej.. Co więcej, ponieważ mechanizm posiada certyfikat COSC, można mieć pewność, że pozostanie dokładny i precyzyjny. DOXA zawsze kładzie duży nacisk na najdrobniejsze szczegóły zegarka.

Podczas gdy struktura szkieletu jest genialnym rozwiązaniem, odczyt czasu jest równie ważny, jeśli nie ważniejszy. Model D210 ma pierścień z kreskowymi indeksami godzin na krawędzi tarczy i wskazówek typu Dauphine. Oba elementy pokryte powłoką PVD z różowego złota są wyraźnie widoczne na czarnym mechanizmie, by wskazywać czas w czytelny sposób. Ponadto część wskazań godzin i minut zostało również szkieletowanych, aby zachować spójny ton z koncepcją całego zegarka.

 

Struktura tytanu – modny styl

Z jednej strony zegarki naręczne D210 eksponują sekret i piękno zegarków szkieletowych; z drugiej strony, podjęto starania w zakresie projektowania koperty, w której DOXA po raz pierwszy wykorzystała tytanową kopertę w kolekcji GrandeMetre. Tytan, znany z lekkości i wytrzymałości, odporny na korozję i hypoalergiczny, został użyty w poprzedniej kolekcji Trofeo i zyskał wysoki poziom uznania.

Tytanowa koperta zegarka szkieletowego GrandeMetre ma średnicę 41 mm i została pokryta czarną powłoką metodą galwaniczną. Oprócz tego, że pasuje do pierścienia wykonanego z 18-karatowego różowego złota, zegarek jest również wyposażony w czarny pasek ze skóry aligatora. Czarna klamra ze stali nierdzewnej posiada 18-karatową różowo-złotą plakietkę DOXA. Po odwróceniu zegarka, przez przezroczysty dekiel można obserwować działanie mechanizmu. Widoczny wahnik został także pokryty czarną powłoką, tak jak koperta. Wszystkie te drobne szczegóły udowodniły, że DOXA starała się wyeksponować najdrobniejsze detale w swoich zegarkach, zapewniając tym samym doskonałość i perfekcję marce.

Zegarek dostępny jest w ograniczonej  do 399 sztuk edycji.  Zamówienia i dodatkowe informacje dotyczące zegarka  u oficjalnego dystrybutora – Classic Watch. 

Specyfikacja techniczna kolekcji GrandeMetre 

Mechanizm szwajcarski mechanizm z automatycznym naciągiem z certyfikatem COSC
Funkcje 3 wskazówki
Tarcza czarna szkieletowana tarcza z powłoką PVD
Koperta 41 mm, koperta z tytanu, z pierścieniem z 18K różowego złota oraz koronką zdobioną czarnym onyksem
Szkło szafirowe odporne na zarysowania
Dekiel przezroczysty
Pasek czarny pasek ze skóry aligatora
Zapięcie zapięcie ze stali nierdzewnej z 18K różowym złotem i napisem DOXA
Wodoszczelność 5 ATM
Limitacja 399 sztuk